T E K S T I L

Merko Group tekstil ve hazır giyim sektörlerinde Türkiyenin önde gelen firmalarını bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle hazır giyim üretim, Parça boya, denim yıkama ve kumaş boya & terbiye tesislerimizde konusunda uzman ekiplerimiz dünyanın önde gelen markalarına hizmet vermektedir.

D E N I M  T E R B İ Y E

Çamaşırhanemiz, denim için moda çözümleri geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır. Yıkama işlemleri, mümkün olduğunca sürdürülebilir bir şekilde çalışırken yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek için modern ve çevre dostu teknolojilerle gerçekleştirilir.

Müşterilerimiz, lazer ve ozon ağartmanın yanı sıra taş yıkama (Stone Wash), taşsız yıkama (No-Stone Wash) ve enzim yıkamaları gibi çok çeşitli işlemler arasından seçim yapabilir.

P A R Ç A  B O Y A

Çerkezköy yıkama merkezimiz üretimde kullanılan suyun %85'ini geri kazanabilen bir tesistir. Kullandığımız son teknolojiler sayesinde 1 kilo ürünü 4 litre su ile yıkayabiliyoruz. Su geri kazanımı sayesinde bu miktar yaklaşık 1 ½ litreye düşürülmüştür.

Bu oran, ürün başına yaklaşık 1 bardak suya eşdeğerdir. Bugüne kadar Merkoteks-Konfeksiyon Boyamızın aylık kapasitesi 100 tona (250.000 adet) ulaşmıştır.

K U M A Ş  B O Y A M A  &  T E R B İ Y E

Çerkezköy Kumaş boyama ve terbiye fabrikamız (Green Factory) 2021 yılında faaliyetine başlamıştır. Daha iyi bir gelecek için geçmişten öğrenme felsefesi ile sürdürülebilir üretim için yeni bir sayfa açtık ve geçmiş yıllardaki işbirlikleri için müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz.

Sıfır atık prensibiyle çalışan fabrikamız. Kumaş boyama ve terbiye işlemlerini sürdürülebilir standartlarla gerçekleştirmektedir.

T E K S T I L   A K S E S U A R L A R I

2016 yılında Merkoteks'in sektördeki bilgi, birikimi ve uzmanlığı ile kurulan SC Aksesuar, müşteri odaklı profesyonel aksesuar üretim tecrübesi, üstün kalitedeki ürünleri ve hızlı üretim süreçleri ile sektörde yerini almıştır. Müşteri odaklı stratejileri ve yaratıcı bakış açısıyla pazardaki konumu her geçen gün daha da güçlenmektedir.

BİLİŞİM - INOVASYON

Merko Group bünyesinde faaliyet gösteren Merkotech inovasyon sistemleri, konfor, güvenlik ve akıllı ev/ofisler için hizmet vermektedir. Merkotech, sektörde klasik çözümlerin aksine kişiye ovasyon üreten, konforu ve güvenliği aynı anda yaşam alanınıza aktarır.

G Ü V E N L İ K  &  A K I L L I  E V / O F İ S

M•Tech akıllı sistemler evinizde, işyerinizde ya da uygulanmasını istediğiniz her alanda, konforu ve güvenliği sağlamanın yanısıra enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. M•Tech üzerinden birbirleriyle bağlantılı olarak çalışan sistem hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltir.